Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  06.04.2018 r.  eliminacje powiatowe.

6 kwietnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Starogardzie Gdańskim. Do udziału w konkursie zgłoszono 35 osób, reprezentujących Gminy Powiatu Starogardzkiego. Turniej połączono ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP oraz sali edukacyjnej OGNIK. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań oraz odpowiedzieć na pytania ustne. W młodszej grupie wiekowej zwyciężył Maksymilian Pater z miasta Skórcz przed  Tamarą Szturmowską z Czarnej Wody i Agatą Trepkowską z gminy Lubichowo. W grupie wiekowej „średniej” zwyciężyła Agnieszka Liss reprezentującą miasto Starogard Gdański przed Miłoszem Kinder reprezentującym gminę Smętowo Graniczne i Markiem Madziara reprezentującym gminę Starogard Gdański. W najstarszej grupie wiekowej, tj. szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Paweł Kensicki z miasta Starogard Gdański przed Maciejem Stolc z gminy Starogard Gdański i Stanisławem Oksentowiczem reprezentującym Czarną Wodę.

Do udziału w eliminacjach szczebla wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem było Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkim uczestnikom turnieju składamy serdeczne gratulacje, a opiekunom podziękowania za wspaniałe przygotowanie do eliminacji gminnych i powiatowych!

 

główne
sędziowska komisja
goście
uczestnicy
Previous Next Play Pause
główne sędziowska komisja goście uczestnicy

 

kpt. Karina Stankowska    foto Grzegorz Turzyński