18 grudnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie edukacyjne dla dyrekcji i grona pedagogicznego szkół podstawowych powiatu starogardzkiego. Spotkanie dotyczyło popularyzacji wiedzy wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat bezpiecznych zachowań. Omówiono zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym praktyczne sprawdzenie ewakuacji; jak również zagrożenia związane z porą zimową, głównie ze strony tlenku węgla, które wpisują się w tematykę ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W trakcie spotkania poruszono temat udziału szkół w konkursach kalendarzowych Państwowej Straży Pożarnej i eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano Gościom salę edukacyjną „OGNIK”, w której realizowane są zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży.

Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół i było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie edukacji dzieci i młodzieży.

 

 

PC182249
PC182247
Previous Next Play Pause
PC182249 PC182247

kpt. Karina Stankowska