Od wielu już lat, w pierwszą niedzielę czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, mundurowi ze starogardzkiej komendy oraz strażacy organizują otwarty dzień dziecka. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych jak i tych starszych dzieci. Organizatorzy festynu w tym roku również przygotowali szereg atrakcji i konkursów. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego.


    W niedzielę 2 czerwca w Starogardzie Gdańskim Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, funkcjonariusze z miejscowej komendy oraz strażacy zorganizowali coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka.
Były auta policji, straży pożarnej oraz motocykle służbowe i łódź motorowa. Do dyspozycji dzieci były kajdanki, tarcze, hełmy oraz pałki. Mnogość różnorakich atrakcji sprawia, że co roku ta starogardzka impreza z okazji Dnia Dziecka cieszy się dużym zainteresowaniem. W minioną niedzielę przygotowano dla uczestników między innymi dmuchańce, występy Uczniowskiego Klubu Sportowego „PIRAMIDA”, przeboje w wykonaniu zespołu „Czarna nuta”, maskotkę Mrówka, alko gogle, ściankę wspinaczkową, pokazy umiejętności psów policyjnych oraz sprzęt strażaków niezbędny podczas ratowania ofiar wypadków drogowych. Technicy policyjni pokazali, w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione przez przestępców odciski palców.
    Przy motocyklach i pojazdach służbowych ustawiały się kolejki oglądających. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie korzystali z gogli, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły.
Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz umiejętności przewodników i ich czworonogich partnerów. Miejscowi policjanci zaprezentowali, jak psy poszukują ukrytych w aucie narkotyków, rozbrajają agresywnego napastnika oraz pomagają w codziennej służbie.
Rodzinny festyn z okazji dnia dziecka był również okazją do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych w konkursie rysunkowym pn. „Z Policją i Strażą czuję się bezpiecznie”. Prace najmłodszych oceniali, artysta Józef Olszynka oraz nauczycielka PSP nr IV Pani Krystyna Kolasińska.
Policjanci i strażacy dziękują za tak liczny udział. Tłumy odwiedzających miejsce, w którym odbywała się impreza oraz każdy uśmiech dziecka były wielką nagrodą dla jego organizatorów.        

Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 1
Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 2
Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 3
Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 4
Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 5
Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 6
POLICJANCI I STRAŻACY DZIECIOM 2019
Previous Next Play Pause
Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 1 Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 2 Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 3 Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 4 Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 5 Starogard Gdański - Policjanci i Strażacy Dzieciom 6 POLICJANCI I STRAŻACY DZIECIOM 2019
asp. sztab. Marcin Kunka  KPP w Starogardzie Gdańskim